Özge ALYU

İstanbul Bilgi Üniversitesi
Özgeçmiş

1980 yılında doğan Özge Alyu, ilk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlamış, ardından da İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun olmuştur. Eğitim ve kariyer koçluğu alanlarında çeşitli sertifikaları olan Alyu’nun, BİLGİ bünyesinde İşletme Yüksek Lisans Eğitimi de bulunmaktadır. 

Kariyer hayatına haber muhabiri olarak başlamış, ve eğitim alanında özel haber ve editörlük görevleri üstlenmiştir. 16 yıldır İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitim danışmanlığının yanı sıra, yüksek lisans ve lisans alanlarında kurumsal iletişim görevleri yürüten Alyu, Türkiye genelinde pek çok lisede ve eğitim etkinliğinde sınav sistemi, sınav kaygısı, etkin ders çalışma ve kariyer belirleme sunumları yapmaktadır. Sunumlar aracığı ile 130.000’i aşkın liseli öğrenci ile bir araya gelmiştir.

Konu Özeti

Eğitim dünyasının en kritik konularından biri olan lise-üniversite ilişkilerindeki güncel uygulamalar, etik standartlar üzerinden değerlendirilecek.

Lise-üniversite ilişkileri uygulamaları olarak; üniversite tanıtım sunumlarındaki içerik ve üslubun, rekabet etiğine uygunluğundan; meslek tanıtımı ve örnek ders uygulamaları gibi etkinliklerin aday öğrenci için etik düzlemdeki faydasına kadar pek çok konu ele alınacak. Ayrıca tüm üniversite adayları için en önemli süreçlerden biri olarak görülen tercih döneminde, üniversite-tercih danışmanı-lise üçgenindeki ilişki etik bakış açısıyla incelenecek.